W ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zapewnili nie tylko bezpieczeństwo uczestników i wolontariuszy, ale także przygotowali szereg atrakcji. Działania te obejmowały edukację dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz możliwości dołączenia do służb policyjnych.

W trakcie imprezy odbył się turniej piłki siatkowej z udziałem policyjnej drużyny, która zmagała się z ochotnikami straży pożarnej i klubu sportowego. Interaktywne stoiska policyjne zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej w Rozprzy, centrum handlowym oraz podczas pikniku służb mundurowych. Na tych stoiskach odwiedzający mieli szansę zobaczyć wyposażenie radiowozów i motocykli policyjnych, a także wziąć udział w edukacyjnych zabawach.

Dla najmłodszych przygotowano zabawy z liniami papilarnymi i kołem fortuny, a także quizy dotyczące bezpieczeństwa. Starsi uczestnicy mogli doświadczyć, jak wygląda chodzenie w goglach symulujących stan po spożyciu alkoholu lub narkotyków, dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Dodatkowo, policjanci rozdawali elementy odblaskowe, broszury edukacyjne oraz książeczki dla dzieci.

Zainteresowani służbą w Policji mieli okazję dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji. W ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowano licytację vouchera oferującego spędzenie czasu z Komendantem Miejskim Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz poznanie tajników służby. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wszystkim uczestnikom za odwiedzenie stoisk i aktywne włączenie się w wydarzenie.

Źródło: https://piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/

Archiwum: luty 2024