Ponad 80 wyróżnionych przez prezydenta Piotrkowa. Gala najlepszych uczniów w I LO
Na kilka dni przed końcem roku szkolnego w Piotrkowie Trybunalskim wybrzmiało mocne podsumowanie miesięcy nauki, konkursów i egzaminów. We wtorek, 23 czerwca, aula I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się uczniami oraz absolwentami, którzy w mijającym roku szkolnym szczególnie wyróżniali się wynikami. To właśnie tam wręczono nagrody prezydenta miasta.
Podczas uroczystości listy gratulacyjne odebrało ponad 80 młodych osób. Wyróżnienia trafiły zarówno do uczniów szkół prowadzonych przez miasto, jak i do tych, którzy uczą się w placówkach niepublicznych. Dla wielu rodzin był to moment, w którym szkolne oceny i osiągnięcia nabrały bardzo konkretnego, oficjalnego wymiaru.
To wydarzenie jest symbolicznym zwieńczeniem całego roku pracy – lekcji, przygotowań do egzaminów i codziennego wysiłku uczniów.
Uroczystość wręczenia nagród prezydenta miasta w I Liceum Ogólnokształcącym
Uroczystość tuż przed wakacjami
Termin nie był przypadkowy: gala została zaplanowana tradycyjnie przed rozpoczęciem wakacji. Z perspektywy uczniów to ostatni akcent roku szkolnego, w którym liczyły się nie tylko świadectwa, ale też konsekwencja i systematyczność. Wyróżnieni odebrali gratulacje w szkolnej auli I LO – miejscu kojarzonym w Piotrkowie z ważnymi wydarzeniami edukacyjnymi.
Wśród nagrodzonych znaleźli się absolwenci kończący dany etap nauki oraz uczniowie kontynuujący edukację. Zestawienie obejmuje szkoły podstawowe, licea, zespoły szkół ponadpodstawowych, placówki specjalne, a także szkoły katolickie i prywatne.
- Kiedy: wtorek, 23 czerwca
- Gdzie: aula I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim
- Ile osób wyróżniono: ponad 80 uczniów i absolwentów
Lista wyróżnionych uczniów i absolwentów
Poniżej pełna lista nagrodzonych w podziale na szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 2
Iga Błaszczyk – absolwentka
ZuzannaMazerant – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 3
Iga Ciszewska – absolwentka
Marcelina Dobrakowska – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 5
Nadia Cieślik – absolwentka
Julian Szerszeń – uczennica
Jakub Jakubowski – uczeń
Szkoła Podstawowa nr 8
Natalia Głowacka – absolwentka
Maja Bykowska – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 10
Wiktoria Błaszczyk – absolwentka
Katarzyna Jaśkowska – uczennica
Janina Jędrzejczyk – uczennica
Emilia Bąkowicz – uczennica
Nikola Bieleń – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 11
Jakub Dobrowolski – absolwent
Michał Fajkowski – uczeń
Agata Węglarska – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 12
Bartosz Retka – absolwentka
Emilia Bednarek – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 13
Alicja Banaszczyk – absolwentka
Oliwia Kitowska – uczennica
Szkoła Podstawowa nr 16
Nikola Podogrocka – absolwentka
Mikołaj Śmiałowski – uczennica
I Liceum Ogólnokształcące
Tomasz Banaszczyk – absolwentka
Julia Turska – uczennica
II Liceum Ogólnokształcące
Oliwia Gadula – absolwentka
Zuzanna Pająk – uczennica
III Liceum Ogólnokształcące
Daria Szczepaniak – absolwentka
Szymon Bonarek – uczeń
IV Liceum Ogólnokształcące
Nikola Kałużna – absolwentka
Mateusz Mokrowiecki – uczeń
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
Zuzanna Mastalerz – absolwentka liceum
Grzegorz Pawlak – absolwent technikum
Katarzyna Motylska – uczennica liceum
Martyna Szczur – uczennica technikum
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2
Patrycja Paduch – absolwentka liceum
Mateusz Kostrzewa – absolwent technikum
Marcel Mazur – uczeń liceum
Aleksandra Krystek – uczennica technikum
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3
Marcel Węglarski – absolwent technikum
Bartłomiej Suwart – Branżowa I St., absolwent
Lena Stępień – uczennica technikum
Krzysztof Mamrot – Branżowa I St., uczeń
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4
Patrycja Jankowska – absolwentka technikum
Anna Semenenko – Branżowa I St., absolwentka
Bartosz Turniak – uczeń technikum
Jakub Wojciechowski – Branżowa I St., uczeń
Maja Cisowska – Branżowa II St., uczeń
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5
Lidia Kardas – absolwentka technikum
Wiktoria Stęplewska – uczennica technikum
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
Olena Palagniuk – LSP, absolwentka
Daria Babiarczyk – absolwentka technikum
Milena Czupryn – LSP, uczennica
Monika Mielczarek – uczennica technikum
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Oskar Toborek – SP 17, absolwent
Antoni Gołosiński – SP 17, uczeń
Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko
Piotr Perczak – absolwent
Stanisław Kornacki – uczeń
Dominika Ressel – uczeń
Szkoła Podstawowa SPSK
Maksymilian Bożek – absolwent
Jakub Konecki – uczeń
Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Dominikanek
Paweł Łęgocki – absolwent
Urszula Madej – uczennica
Kalina Misztela – uczennica
Prywatna Szkoła Podstawowa Orlewskiego
Szymon Oleksiewicz – absolwentka
Dorota Teleman – absolwentka
Filip Woźniakowski – absolwentka
Jan Pągowski – absolwentka
Wojciech Polowczyk – uczeń
Tadeusz Kotynia-Jurga – uczeń
Językowa Szkoła Podstawowa
Sebastian Sońta – absolwent
Khrystyna Urbańczyk – uczeń
Prywatna Szkoła Podstawowa Villa Bambini nr 1
Karina Łaska – absolwentka
Maximilian Psocik-Kasperek – uczeń
Zuzanna Szenklewska – uczeń
Prywatna Szkoła Podstawowa Villa Bambini nr 2
Nadia Gajewska – uczeń
Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa
Oleksandr Zozuliak – uczeń
Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ
Inga Niepsuj – absolwentka
Zuzanna Stachecka – uczennica
Liceum TEB Edukacja
Zofia Ortel – absolwentka
Zuzanna Wasik – uczennica
Technikum TEB Edukacja
Maja Lisiak – absolwentka
Igor Jucha – uczeń
I Liceum Ogólnokształcące CN-B
Bruno Jędrych – uczeń
Co zostaje po gali
Dla części wyróżnionych była to już ostatnia szkolna uroczystość w danej placówce – zamknięcie etapu i jednocześnie wejście w nowe środowisko. Dla uczniów kontynuujących naukę to sygnał, że ich wyniki zostały dostrzeżone jeszcze przed wakacjami. Spotkanie w auli I Liceum Ogólnokształcącego stało się więc nie tylko formalnym wręczeniem listów, ale też miejskim akcentem doceniającym edukację w Piotrkowie Trybunalskim.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!