Ogólne 22.06.2026

Zakończenie XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego w Sieradzu

Mateusz Kowalski zwyciężył w finale, a garnizon łódzki zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej konkursu Policjant Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Szkolna 30/38, 97-300 Piotrków Trybunalski

W Sieradzu, w Szkole Policji Ruchu Drogowego, w dniach 15–19 czerwca 2026 roku odbyło się uroczyste zakończenie XXXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego. Finał zgromadził najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentujących wszystkie garnizony policji, którzy przez kilka dni rywalizowali o tytuł najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego w Polsce.

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego z całego kraju rywalizowali w zmaganiach sprawdzających zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne. Konkurencje obejmowały test ze znajomości przepisów, strzelanie z broni służbowej krótkiej z biegiem, kierowanie ruchem na skrzyżowaniu, jazdę sprawnościową motocyklem służbowym oraz jazdę sprawnościową samochodem służbowym po wyznaczonym torze, test wiedzy oraz praktyczny trening udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych, podnoszenie kwalifikacji oraz wymiana doświadczeń, a także popularyzowanie wysokich standardów służby na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Po zakończonych konkurencjach sędzia główny konkursu zliczył punkty i odczytał wyniki w obecności przedstawicieli kierownictwa Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz zaproszonych gości.

Wśród gości pojawili się m.in.: Marcin Kierwiński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Czesław Mroczek – Sekretarz Stanu w MSWiA, Cezary Tomczyk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, nadinsp. Roman Kuster – I Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dorota Ryl – Wojewoda Łódzki, Robert Koźlak – p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego, nadinsp. Arkadiusz Sylwestrzak – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. dr Krzysztof Dymura – Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP, Michał Tokarski – Zastępca Starosty Powiatu Piotrkowskiego oraz Juliusz Wiernicki – Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył sierż. Mateusz Kowalski z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast w klasyfikacji drużynowej nasz funkcjonariusz reprezentujący garnizon łódzki zajął drugie miejsce. Sukcesy policjantów ruchu drogowego wpływają na wzmacnianie bezpieczeństwa na drogach kraju. Stałe podnoszenie kwalifikacji, udział w specjalistycznych szkoleniach oraz możliwość konfrontowania umiejętności podczas konkursów umożliwiają skuteczniejsze wykonywanie zadań związanych z ochroną życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Po części oficjalnej odbył się piknik edukacyjny dla gości i uczniów lokalnych szkół, podczas którego prezentowano policyjny sprzęt oraz pokaz policyjnych kontrterrorystów i ruchu drogowego łódzkiej policji ruchu drogowego.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kaniowska

Młodsza redaktorka od tematów bezpieczeństwa; szybko dociera do świadków i porządkuje informacje w terenie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: