Ostrzeżenia 26.06.2026

Pod prąd w Piotrkowie – 70-latek z Wejherowa ukarany mandatem i 5 punktami

Kierowca z Wejherowa jechał pod prąd w Piotrkowie, został ukarany mandatem i 5 punktami karnymi.

Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Szkolna 30/38, 97-300 Piotrków Trybunalski

Podczas patrolu piotrkowskiej drogówki doszło do nietypowego zdarzenia: kierowca peugeota poruszał się ulicami miasta pod prąd. Za kierownicą siedział 70-latek z Wejherowa, który tłumaczył, że nie zna lokalnych dróg.

Około godziny 11:00, 24 czerwca 2026 roku, mundurowi zwrócili uwagę na pojazd jadący przeciwnym kierunkiem. Auto nie zwalniało, dopóki nie zostało zatrzymane po użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po zatrzymaniu mężczyzna oświadczył, że nie zna okolicznych dróg. Był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze wyjaśnili, że jazda na znakach i wjazd w kierunku niezgodnym z ruchem to wykroczenie, które zagraża bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mieszkaniec Wejherowa został ukarany mandatem karnym oraz na jego konto wpłynęło 5 punktów karnych.

W związku z tym policjanci przypominają, że chwila nieuwagi, pośpiech czy nieznajomość trasy nie zwalniają z ostrożności i respektowania obowiązujących znaków. W przypadku wjechania pod prąd na autostradzie lub drodze ekspresowej należy natychmiast zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu, włączyć światła awaryjne, opuścić pojazd i odsunąć się za barierę - a następnie powiadomić służby drogowe lub policję. Nigdy nie wolno samodzielnie zawracać.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kaniowska

Młodsza redaktorka od tematów bezpieczeństwa; szybko dociera do świadków i porządkuje informacje w terenie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: