Nietrzeźwy kandydat na prawo jazdy na egzaminie praktycznym w Piotrkowie Trybunalskim
Nietrzeźwy 29-latek podczas egzaminu na prawo jazdy w Piotrkowie Trybunalskim. Ponad 1,2 promila, dozór i zakaz opuszczania kraju.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w miniony piątek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. 29-latek zgłosił się na plac manewrowy w stanie nietrzeźwości. Gdy egzaminator wyczuł od niego silną woń alkoholu, od razu zadzwonił na numer alarmowy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
17 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy zostali skierowani na ulicę Glinianą, gdzie mieści się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Oddział Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że do egzaminu praktycznego na kategorię prawa jazdy B przystąpił nietrzeźwy mężczyzna. Według zgłaszającego 29-latek podczas wykonywania rękawa, jadąc do tyłu na zaciągniętym ręcznym, najechał na pachołek, co doprowadziło do niezaliczenia zadania. Gdy egzaminator wsiadł do pojazdu, wtedy wyczuł silną woń alkoholu od siedzącego za kierownicą mężczyzny. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano mu krew, aby sprawdzić czy mężczyzna nie był również pod wpływem narkotyków. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 3 lat. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.
mł. asp. Edyta Daroch
Aby obejrzeć film włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
Pobierz plik word.mp4(format mp4 - rozmiar 8.27 MB)
Aby odtworzyć nagranie włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
Pobierz plik word.m4a(format m4a - rozmiar 498.57 KB)
Źródło: policja.gov.pl